Nejčastější otázky na kosmetice

30.08.2023

Otázky, které mi klienti nejčastěji pokládají během kosmetického ošetření.

 Odpovědi vychází z mé několikaleté praxe a zkušeností. Jsou mým osobním názorem a postojem. Berte je tedy jako doporučení a ověřenou zkušenost, a ne jako jedinou existující pravdu :-). Mým cílem je vám přiblížit svět kosmetiky tak, abyste se v něm cítili dobře, byli schopni čerpat z jeho možností a necítili se v něm ztracení.



Proč chodit na kosmetiku? 

  • Za mě zásadní důvod je diagnostika pleti. Stále se ještě setkávám s tím, že klienti neznají svůj typ pleti a od toho se většinou odvíjí i nevhodná volba produktů nebo jejich použití. Proto si při první konzultaci vše společně vysvětlíme a nastavíme, aby pro vás domácí péče byla jednoduchá a efektní.
  • Hloubkové čištění potřebuje čas od času každý typ pleti. Nejde jenom o odstranění případných "černých teček", ale také odumřelých kožních buněk. V salonu provádím čištění v několika fázích, aby bylo vhodné i pro citlivou pleť, ale zároveň efektivní i pro tu mastnou a smíšenou. V této fázi si pomáhám přístroji a exfoliačními profesionálním přípravky. Když se pleť hloubkově vyčistí, je krásně svěží, hydratovaná, sjednocená a lépe přijímá produkty, které si na ní nanášíte.
  • Profesionální produkty, které se v praxi používají mají mnohonásobně vyšší koncentraci účinných látek. Jsou tedy mnohem účinnější, ale díky jejich síle patří do rukou pouze nám profesionálům. 
  • Pro mnoho žen je to hlavně relax a to, že povýší péči o sebe na vyšší úroveň. Každý potřebujeme čas pro sebe, na chvíli se zastavit a zregenerovat. V naší uspěchané době často nejsme schopní se zastavit v domácím prostředí, a proto je pro nás možnost zajít si kosmetiku způsob, jak si dovolit konečně "vypnout".

Jak často chodit na kosmetiku? 

  • Pokud vás trápí jakýkoliv problém s pletí, je pravidelnost důležitá. Záleží samozřejmě na závažnosti. Pokud se jedná o těžké zánětlivé akné doporučuji souběžně navštívit dermatologa a na základě toho může probíhat spolupráce všech tří stran.
  • V případě problémů s pletí, nebo pokud chcete řešit vrásky, pigmentové skvrny nebo povadlou pleť, doporučuji návštěvu v rozmezí 2-4 týdnů. Jinak je interval pravidelné profi péče 4-6 týdnů

Proč se o pleť starat doma?

  • Domácí péče je zásadní. Pokud bych to měla vyjádřit v procentech, pak úspěch při řešení běžných problémů s pletí je cca 70% domácí péče. Nelze tedy čekat, že zajdete jednou za pár týdnů na kosmetiku a vše se spraví. 


Existuje kosmetika, která mě zbaví akné?

  • Neexistuje. Existuje kosmetika, která vám může být nápomocná v boji proti akné. Bohužel ale není produkt, který by vaše problémy vyřešil. Akné může mít tisíce různých příčin a většinou je to kombinace několika z nich. 
  • To, co nás trápí na kůži bývá odrazem toho, co nás trápí uvnitř. A to jak v rovině fyzické - hormony, plísně, propustnost střeva, překyselení organizmu atd. Tak v rovině psychické - stres, nespavost, deprese, úzkosti, nepřijetí sebe sama, chybějící sebeláska atd. Ta psychická rovina je bohužel stále velmi podceňovaná.
  • Při řešení akné je potřeba celkový přístup. Kosmetická péče je pouze jeden kousek skládačky. Většinou je třeba se zaměřit na vnitřní disharmonii a hledat příčiny. 

Proč používat pleťovou vodu (=tonikum)?

  • Aby domácí péče fungovala tak, jak má, je potřeba tonikum nevynechávat.
  • Po odlíčení a očištění pleti se stáhne nejenom make-up a nečistoty, ale také ochranná bariéra, která chrání naši pleť před vnějším prostředím a udržuje v pleti hydrataci. Aby se bariéra rychle obnovila a s ní také přirozené pH pleti, je na řadě právě pleťová voda.
  • Co ještě tahle nenápadná vodička umí? Kromě již zmíněné obnovy bariéry a pH pleti, posiluje a zklidňujepodporuje vstřebávání kosmetických produktů a odstraňuje zbytky chlóru z vody, kterou jsme si umývali obličej. Může mít ještě další specifické účinky, podle ingrediencí, které obsahuje.


Jaký je rozdíl mezi kosmetikou v salonu a tou běžně dostupnou? 

  • Hlavní rozdíl je v množství účinných látek, které produkty obsahují. Nejvyšší koncentrace je v profesionální kosmetice, kterou používají kosmetičky v salonech. Tato kosmetika by neměla být dostupná běžné veřejnosti, protože je dost silná na to, aby si s ní běžný uživatel poškodil pleť. 
  • O něco nižší koncentraci mají profi produkty, které zakoupíte na domácí péči. Tento druh produktů je dostupný v kosmetických salónech, klinikách (dermatologie, estetická medicína apod.). Můžete je zakoupit také v parfumeriích, na beauty eshopech apod. (tady bych byla ale vždy opatrná z jakého zdroje si kosmetiku kupujete. Vybírala bych z ověřených prodejců, kteří dokáží prokázat původ produktů a dobré skladovací podmínky!)
  • Nejnižší koncentrace je potom v běžně dostupné kosmetice v drogerii, lékárně apod.
  • Těch rozdílů je samozřejmě víc, jako třeba zpracování, certifikace, původ kosmetických přísad, čistota prostředí během zpracování, transportní "systém", který zajišťuje pronikání aktivních látek do pleti apod. 



Pokud by vás napadli nějaké další otázky ohledně kosmetiky, klidně mi napište a já vám ráda vše vysvětlím.